אינשטיין 19 תל אביב 050-8714-560
מייל: lawost1@gmail.com

בית הדין האזורי לעבודה ביטל זמנית פיטורים של עובד שנטען לגביו שהפר בידוד

המדובר בעובד בעל וותק של מעל 30 שנה במפעל בתחום הפארמה אשר זומן לשימוע משום שלטענת מנהליו הפר חובת בידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה מאומת.

לטענת מנהליו, העובד הגיע למפעל בשעות הערב ואף שוחח עם אחד העובדים במקום, זאת למרות שהיה עליו לשהות בבידוד מוחלט.

לטענת העובד, הוא הגיע למפעל בשל קושי בו נתקל בעבודה שביצע מהבית, וכי קיים ספק אם בכלל היה עליו להמשיך לשהות בבידוד ובכל מקרה אין מדובר בסיבה המצדיקה את פיטוריו.

בית הדין קיבל את עמדת העובד והורה על ביטול זמני של פיטוריו עד לבירור התביעה ופסק כי:

"התנהלותה הלכאורית של המשיבה במהלך השימוע, כפי שפורטה לעיל, מעלה חשש לכאורה, כי דווקא המשיבה, היא אשר ניצלה את תקופת החירום ששררה במדינה על מנת לפטר את המבקש, שהינו בעל זכויות ותק של שנים רבות. לעניין זה יש לציין, כי מפרוטוקול השימוע לא עולה כי המשיבה שקלה לחיוב את תקופת העבודה הארוכה של המבקש במפעל ואת גילו".

"בנסיבות העניין, משהמבקש העובד במקום במשך 30 שנים, מציין במהלך השימוע כי הוא לא הבין את מטרתו חרף האמור במכתב ההזמנה ומבקש אפשרות להתייעץ, הרי שמניעת האפשרות האמורה מהמבקש, יש בה כדי לפגוע לכאורה בזכות הטיעון שלו ובזכויותיו".

"יש להוסיף, כי עסקינן בתקופה ייחודית ביותר, בה אזרחים רבים נדרשו להיכנס לבידוד ביתי עקב התפשטות מגפה עלומה ברחבי הארץ והעולם. אי-הבהירות סביב המצב בכלל והנחיות הממשלה שעודכנו באופן תדיר בפרט, הייתה רבה."

בין הדין האזורי לעבודה (באר שבע) הורה על צו זמני המונע כניסתה לתוקף של הודעת הפיטורים וכל פגיעה במעמד העובד ובכלל זה איוש משרתו עד למתן החלטה בתביעה העיקרית.

  • הח"מ לא ייצג בתיק.
  • עו"ד אלון אוסט מייצג עובדים ומעסיקים בנודאי עבודה ונושאים נוספים.

Leave a Reply

Call Now Button
צרו קשר